چطور یک ماشین ظرفشویی که خوب خشک نمی کند را تعمیر کنیم

تعمیر یک ماشین ظرفشویی که خوب خشک نمیکند می تواند سخت باشد و هزینه ی تعمیر آن توسط تعمیرکار برای برخی افراد کمی بالا باشد .برای کسانی که آچار به دست شده اند ، تعمیر ماشین ظرفشویی کار خیلی سختی نیست و مراحل خیلی پیچیده ای ندارد . در زیر ما قطعاتی که باعث خرابی و بروز این مشکل می شود را آورده ایم. از این راهنما برای عیب یابی قطعه از کار افتاده استفاده نمایید .

نحوه تمیز کردن فیلتر ماشین ظرفشویی

المنت گرمایی ماشین ظرفشویی

یک المنت خراب می تواند باعث بشود که ظرف ها خوب خشک نشوند . برای اینکه المنت را تست کنید ، ابتدا ماشین ظرفشویی را از برق بکشید ، و بعد اتصال آن را از طریق یک مولتی متر کنترل کنید . ترمینال های المنت گرمایی درزیر مخزن (لگن شستو شو)قرار دارد و با برداشتن پنل پایینی قابل دسترس است. شما میتوانید وضعیت سیم ها و ترمینالهای که مدار الکتریکی با آن بسته میشود را کنترل کنید و اگر لازم بود تعویضشان نمایید.

ترموستاتی که محدودیت دما ظرفشویی را کنترل می کند

ترموستات یا همان دماسنج مثل یک دستگاه ایمنی عمل میکند و باعث می شود ماشین ظرفشویی بیش از حد داغ نشود . اگر دماسنج خراب باشد ، قبل از اینکه بخواهد ظرفهایتان خشک بشود ، قسمت گرما دهی را خاموش می کند .این ترموستات در پایین مخزن ماشین ظرفشویی پشت پنل پایینی قرار دارد . می توانید برقرای اتصالات آنرا با مولتی متر کنترل کنید.

درب مخزن شوینده و آبکشی ظرفشویی

مخزن آبکشی و یا کلاهک شوینده می تواند دلیلی باشد که چرا ماشین ظرفشوییتان کامل ظرفهایتان راکامل خشک نمی کند. بدون چرخه آبکشی ، ظرفها راحت وخوب خشک نمی شود . اول ببینید که محفظه آبکشی خالی نباشد . باید ببینید که دریچه ی آنبه خوبی تنظیمباشد وفیت شده باشد.

قطعات تعمیری دیگر ماشین ظرفشویی

در اینجا اغلب قطعاتی که باعث میشود ماشین ظرفشویی خوب خشک نکند را بررسی کردیم ، ولی می تواند مشکل از قطعات دیگر هم باشد . اگر با اطلاعات بالا نتوانستید مشکل ظرفشویی را برطرف نمایید ، مدل دستگاهتان را به ما بگویید تا توضیحات کامل را به شما بدهیم.

همچنین شما عزیزان می توانید جهت تعمیرات انواع برند ماشین ظرفشویی از جمله تعمیرات ماشین ظرفشویی بوش و همچنین تعمیرات ماشین لباسشویی بوش خود با تعمیرگاه بوش تک سرویس بعنوان نمایندگی تعمیرات بوش تماس حاصل فرمایید.

منبع: http://www.partselect.com/Repair/Dishwasher/Not-Drying-Properly/

برچسب ها : , ,

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *